karpŚroda, 13 listopada 2013 karpImieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy karpOstatnia aktualizacja: 2013-11-07
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu arek 2745561 albert 7300154 mail biuro@carpstrong.eu arek@carpstrong.eu albert@carpstrong.eu  
reklama


ostatnio dołączyli
przemekt1szalom9mały_jżcprzemo1981kastor
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 1081984
Ilość odwiedzin dziś: 86
Ilość użytkowników: 762
reklama
wiadomości
karpiePolish Carp Masters & Polish Carp Challenge

 


Wychodząc na przeciw wieloletnim oczekiwaniom całego środowiska karpiarzy, Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego pragnie zaprezentować szerokiemu gronu miłośników tego pięknego sportu rozwiązania, które naszym zdaniem wpłyną bardzo pozytywnie na rozwój tego sportu, zasady etyczne w nim panujące, ducha sportowej zdrowej rywalizacji oraz uczciwość i wytyczą wysoki poziom organizowanych w naszym kraju imprez karpiowych oraz wprowadzą ład i nadadzą należytą rangę imprezom karpiowym oraz zapobiegać będą wielu niekorzystnym zjawiskom występującym do tej pory .


Wszyscy polscy karpiarze czynnie uczestniczący w sportowej rywalizacji wiedzą, jak wiele negatywnych ocen i opinii krąży na temat imprez karpiowych organizowanych w naszym kraju w poprzednich latach. Te negatywne opinie jak jeden zgniły owoc psują obraz całego polskiego karpiarstwa. Wielu kolegów po takich imprezach zamiast rozbudzić w sobie chęć uczestniczenia w kolejnych zawodach, ma bardzo negatywne na ten temat zdanie i wręcz odradza innym takie uczestnictwo. To musimy zmienić . Czy jest coś piękniejszego niż uczciwa szlachetna sportowa rywalizacja między ludźmi, których łączy piękna wspólna pasja i wzajemny szacunek oraz troska o los naszych karpi. Dlatego jako całe środowisko musimy skupić się nad przyszłością polskiego wędkarstwa karpiowego a przyszłością zawodów dla karpiarzy przede wszystkim.


Pragniemy zaprezentować rozwiązanie systemowe, regulujące całościowo sport karpiowy w Polsce, nadające odpowiednią rangę imprezom karpiowym jak również jednoznacznie wynikających z tego nadawanych tytułów, które w tym wypadku będą odzwierciedlały rzeczywiste wyniki sportowe i w sposób obiektywny wyłonią drużyny i teamy które w danym roku najlepiej prezentowały się na łowiskach całego kraju. Aby nie pominąć w tych rozwiązaniach nikogo, gdyż wiele imprez organizowanych jest doskonale przy wielkim zaangażowaniu organizatorów i wielu  miłośników tego sportu, proponujemy następujące dwa rozwiązania.


Polish Carp Masters 
Cykl najwyższej rangi zawodów karpiowych składających się z 10 eliminacji i jednego finału wyłaniającego najlepszy zespół w danym sezonie uzyskujący tytuł Mistrza Polski . Do eliminacji zaliczonych zostanie 10  imprez karpiowych, wyłonionych spośród imprez już organizowanych w naszym kraju w latach poprzednich  lub dobrze zapowiadających się nowych imprez . Z każdych eliminacji trzy pierwsze drużyny uzyskają kwalifikacje i prawo do uczestnictwa w finale. Organizatorem finału Polish Carp Masters będzie Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego i odbywać się one będą corocznie pod koniec września. Zgłoszenia o włączenie swojej imprezy w roku 2011 do eliminacji PCM, składać mogą wszyscy organizatorzy imprez w Polsce do końca lutego. Zasady zgłaszania oraz szczegółowy zakres niezbędnych informacji zawartych w zgłoszeniu zostanie podany do wiadomości każdemu organizatorowi, po zgłoszeniu chęci takiej współpracy. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń do końca marca każdego roku wybierzemy 10 imprez, które w danym sezonie zaliczone zostaną do eliminacji PCM i będą mogły używać nazwy i logo  Polish Carp Masters  oraz określimy datę i  łowisko na którym rozegrany zostanie finał PCM .


Wierzymy w to, że zorganizowane w ten sposób zawody rangi mistrzowskiej i wyłonienie w taki sposób najlepszej drużyny w sezonie, spotka się z szeroką aprobatą środowiska karpiarzy, które już przez wiele lat stało na stanowisku, że prawdziwe mistrzostwa i wyłonienie najlepszej polskiej drużyny wymaga  rozegrania szeregu kwalifikacji, umożliwiających uczestnictwo i start wielu drużynom. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zadowoli  wszystkich. Chcemy, o co apelowali karpiarze, aby do eliminacji Polish Carp Masters zaliczyć zawody w których wpisowe jest na poziomie przystępnym dla wielu karpiarzy i na tych samych zasadach zorganizowany zostanie przez PFWK finał.  


Drugim cyklem imprez mogącym objąć swym zakresem większość imprez karpiowych w kraju będzie  Polish Carp Challenge. Jest w naszym kraju rozgrywanych dziesiątki zawodów karpiowych w których stawia swoje pierwsze kroki wielu karpiarzy, jak również uczestniczą w nich drużyny z dużym i wieloletnim doświadczeniem. Przez lata słyszeliśmy wszyscy liczne głosy o powołaniu czegoś takiego jak liga karpiarzy, co niestety jest wyjątkowo trudne logistycznie zarówno dla organizatorów jak i samych uczestników. PFWK proponuje naszym zdaniem rozwiązanie najlepsze i już sprawdzone w innych dyscyplinach sportu.


Polish Carp Challenge
O wpisanie na listę zawodów zaliczanych do PCC ubiegać się mogą wszyscy organizatorzy imprez karpiowych w Polsce. Każda impreza na podstawie informacji podanych przez organizatora w zgłoszeniu otrzyma pulę punktów, która zostanie podzielona na uczestników danych zawodów zgodnie z kolejnością zajętych miejsc. Zespół oraz klub który w sezonie nazbiera największą ilość punktów  w imprezach zaliczanych do PCC zdobędą Puchary Polski. Przebieg rywalizacji punktowej oraz jej wyniki będą na bieżąco widoczne na stronie PFWK. W klasyfikacji będą ujęte zespoły jak również drużyny klubowe. W ten sposób wyłoniony zostanie najlepszy zespół  jak również najlepszy team/klub PCC. Nie będzie ograniczenia w ilości startów poszczególnych zespołów i teamów. W rywalizacji klubowej uczestniczyć będą mogły teamy składające się minimum z trzech zespołów, zgłoszonych do udziału w PCC  na początku sezonu, do terminu pierwszej imprezy zaliczanej do PCC, z możliwością dokonania jednej jednoosobowej zmiany w sezonie i jednego zastępstwa. Każdy zespół tworzący team lub klub, będzie musiał wystąpić minimum raz w zawodach zaliczanych do PCC, aby klub mógł brać udział w klasyfikacji końcowej. Jeden klub / team lub organizacja- może zgłosić dowolną ilość teamów do uczestnictwa w PCC zawsze jednak muszą to być teamy trzyzespołowe. Ilość przydzielonych danym zawodom punktów do klasyfikacji PCC będzie uzależniona od ilości uczestników, trudności zawodów i zbiornika oraz innych uwarunkowań o których organizatorzy zostaną poinformowani bezpośrednio po zgłoszeniu swej imprezy do PCC. Oprócz nagród rzeczowych i Pucharów Polski, zwycięzcy obu klasyfikacji otrzymają  również prawo  uczestnictwa bez eliminacji w finale Polish Carp Masters i walki o tytuł Mistrza Polski  w danym sezonie.


Organizatorzy zawodów karpiowych mogą zgłaszać swoje imprezy jednocześnie do  Polish Carp Masters*  oraz  Polish Carp Challenge**. Zawody mogą być zaliczone do obu cykli imprez dla karpiarzy.


 */** Anglojęzyczne nazwy zawodów w wędkarstwie karpiowym oraz skróty tych nazw a także ich logo, stanowią własność Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego. Używanie lub wykorzystywanie bez zgody PFWK jest prawnie zabronione.


Mamy takie marzenie, aby trzy pierwsze drużyny w Polish Carp Masters 2011 jako nagrodę główną  otrzymały wpłatę wpisową na Word Carp Classic 2012 lub innej imprezy na podobnym poziomie i możliwość reprezentowania naszego kraju jako Team Poland. Mamy takie marzenie ponieważ chyba wszyscy rozumiemy, że wiele  drużyn i wielu wspaniałych karpiarzy nie stać na to aby samodzielnie sfinansować taki wyjazd. Dajemy jednak słowo, że zrobimy wszystko aby stało się to możliwe i zaangażujemy wszystkie siły i wszystkich, którzy będą chcieli nam w tym pomóc.   


Ponieważ przewidujemy finał Polish Carp Masters na koniec września każdego roku, prosimy organizatorów zawodów zgłaszanych do PCC jak i do PCM o branie tego terminu pod uwagę przy planowaniu terminów swoich imprez. Z tych również względów do Polish Carp Challenge zaliczone zostaną tylko imprezy, których zakończenie będzie nie później niż do końca drugiego tygodnia września każdego roku . Pozwoli to na zamknięcie klasyfikacji PCC w danym sezonie oraz umożliwi  zdobywcom Pucharu Polski oraz  Klubowego  Pucharu Polski  uczestniczyć w finale Polish Carp Masters.


Mamy nadzieję, że oba rozwiązania przyjęte zostaną entuzjastycznie  i spotkają się z szerokim poparciem całego środowiska karpiarzy jak i wielu a mamy nadzieję, że wszystkich organizatorów zawodów karpiowych w Polsce oraz potencjalnych sponsorów. Liczymy na poparcie tej inicjatywy oraz szeroką dyskusję jak również zgłaszanie swych pomysłów mogących jeszcze bardziej pozytywnie wpłynąć na unormowanie i usystematyzowanie naszego pięknego sportu i szlachetnej rywalizacji wśród karpiarzy.


Zapraszamy wszystkich do czynnego tworzenia nowych zdrowych fundamentów naszego ukochanego sportu, zwłaszcza portale dla karpiarzy, media dla karpiarzy oraz sponsorów. Wszyscy zdają sobie sprawę iż jest to pierwsze tak nowatorskie i kompleksowe rozwiązanie w europejskim karpiarstwie, dlatego jeszcze raz zapraszamy wszystkich do czynnego  wprowadzaniu pozytywnych zmian w polskim wędkarstwie karpiowym .


 


Wszelką korespondencje oraz zgłoszenia imprez do PCM i PCC na rok 2011 prosimy kierować na adres   :   


sport@pfwk.pl


Dodatkowych informacji i wyjaśnień  udziela   kolega Piotr Janusz  tel. 605 735 147


 

karpie - aktualności
CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM