karpŚroda, 13 listopada 2013 karpImieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy karpOstatnia aktualizacja: 2013-11-07
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu arek 2745561 albert 7300154 mail biuro@carpstrong.eu arek@carpstrong.eu albert@carpstrong.eu  
reklama


ostatnio dołączyli
przemekt1szalom9mały_jżcprzemo1981kastor
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 1082017
Ilość odwiedzin dziś: 95
Ilość użytkowników: 762
reklama
wiadomości
karpiePrognoza pogody na zimę.

 


Prognoza sezonowa od grudnia 2010 do kwietnia 2011 roku


 


Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Niño i La Niña na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy jednak, że prognozy sezonowe mają charakter orientacyjny, dlatego też nie są szczegółowe.


Grudzień dzień po dniu


Prezentujemy szczegółową prognozę na listopad dla każdego polskiego miasta powiatowego. Wystarczy wpisać swoje miasto w wyszukiwarkę na głównej stronie serwisu... zobacz


Styczeń nadal zimowy


Początek nowego roku zmian w pogodzie nie przyniesie. Nadal będzie bardzo zimowo, zwłaszcza mroźno. Temperatury będą bardzo niskie, ponieważ panowanie wyżów utrzyma się. Możemy więc liczyć na wiele słonecznych dni, które będą mijać pod znakiem suszy. Styczeń może nie przynieść takich ilości śniegu, jakie są dla tego miesiąca normą.


Luty łagodniejszy


Po mocnym uderzeniu zimy w styczniu, kolejny miesiąc przyniesie jej błyskawiczne wycofanie. W pierwszej połowie miesiąca będzie jeszcze mroźno i śnieżnie, ale w drugiej połowie pojawią się pierwsze odwilże. Temperatura będzie szybko rosnąć i niewykluczone, że pierwsze powiewy cieplejszego powietrza pojawią się jeszcze przed końcem lutego.


Marzec już wiosenny


Zima ustąpi wcześnie, więc w marcu będziemy się mogli cieszyć wczesną wiosną z wyższymi temperaturami niż zazwyczaj w tym miesiącu. Suma opadów w porównaniu z poprzednimi miesiącami znacznie się zmniejszy, jest więc szansa na więcej słonecznych dni. Dla rolników problemem może być niedostatek opadów, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski.


Kwiecień bardzo ciepły i suchy


W kwietniu czeka nas eksplozja wiosny, 2-3 tygodnie wcześniej niż zazwyczaj. Temperatury bardziej będą przypominały maj niż kwiecień. Na wschodzie kraju będzie słonecznie i sucho, dzięki obecności wyżu znad wschodniej Europy. Na zachodzie będzie padać częściej. www.twojapogoda.pl


Źródło Portal www.twojapogoda.pl


 

karpie - aktualności
CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM