karpŚroda, 13 listopada 2013 karpImieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy karpOstatnia aktualizacja: 2013-11-07
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu arek 2745561 albert 7300154 mail biuro@carpstrong.eu arek@carpstrong.eu albert@carpstrong.eu  
reklama


ostatnio dołączyli
przemekt1szalom9mały_jżcprzemo1981kastor
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 1082097
Ilość odwiedzin dziś: 104
Ilość użytkowników: 762
reklama
wiadomości
karpieInformacja PFWK

 


Drodzy Koledzy Karpiarze,


Już od kilku lat środowisko karpiarzy w Polsce podejmuje wysiłek mający na celu poprawę warunków realizowania naszego wspólnego hobby jakim jest karpiarstwo. Praca w kierunku ochrony wód i ryb, propagowanie zasady 'catch & release', walka o wprowadzenie wymiarów ochronnych dla karpia i amura oraz propagowanie karpiarstwa to codzienność większości karpiarzy w Polsce. Miedzy innymi, dla realizowania tych celów na poziomie formalnym i ogólnopolskim powstała Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego. Pierwszy rok naszej działalności uzmysłowił nam jak wiele problemów jest do rozwiązania i jak wiele zadań jest do wykonania aby skutecznie realizować postawione sobie cele. W pierwszym roku popełniliśmy z pewnością wiele błędów ale ten rok pozwolił nam na zrozumienie, że podstawowym celem jaki PFWK musi osiągnąć aby móc realizować dowolne zadanie jest pełne zintegrowanie karpiarzy w Polsce. Tylko wspólna praca i współdziałanie w skali ogólnopolskiej da nam wszystkim możliwość osiągania założonych celów, korzystnych dla każdego karpiarza w Polsce. Tylko wspólne działania pozwolą nam zjednoczyć całe środowisko dając siłę, dzięki której wszyscy karpiarze będą mogli w pełni cieszyć się swobodą realizowania swojego hobby oraz pełnego urzeczywistniania idei ochrony ryb i zbiorników. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków PFWK przygotowaliśmy i opracowaliśmy szereg działań ujętych w formie kilkuletniego planu, którego realizacja spowoduje pełną integrację środowiska karpiarzy w Polsce oraz doprowadzi do osiągnięcia większości celów będących ważnymi dla karpiarstwa w naszym kraju. Aby jednakże te działania i plany zrealizować musimy połączyć wysiłek wszystkich karpiarzy. Musimy włączyć i zaprosić do współpracy każdego, komu leży na sercu rozwój karpiarstwa. Bo tylko w grupie znajdziemy siłę. Działania, które chcemy zrealizować wspólnie z wszystkimi chętnymi karpiarzami ujęte są w poszczególne projekty. M.in. :


    Projekt PCM i PCC, mający na celu usystematyzowanie sfery sportowej karpiarstwa polskiego.


 


    Projekt 'Poznaj łowiska polskie' mający na celu aktywizację turystyki karpiowej w Polsce oraz skuteczne nawiązywanie ścisłych kontaktów pomiędzy Teamami.


 


    Projekt EURO CARP mający na celu ułatwienie Teamom polskim nawiązywanie kontaktów ( i odwrotnie ) z Klubami zagranicznymi połączone z odwiedzaniem się na łowiskach.


 


   Projekt 'Certyfikat 60' mający na celu uruchomienie procesów wprowadzania górnych wymiarów ochronnych na łowiskach PZW.


 


   Projekt 'Ogólnopolski Karpiowy Dzień Dziecka' mający na celu rzeczywiste propagowanie karpiarstwa wśród młodzieży oraz udrożnienie Klubom kontaktów z lokalnymi władzami i mediami.


 


   Projekt 'Nowy Sponsoring' mający na celu ułatwienie organizacji zawodów przez kluby zorientowane na organizacje zawodów niskobudżetowych.


 


   Projekt „Zimowa Ochrona Wód" mający na celu zainicjowanie współpracy z lokalnymi kolami PZW w ramach ochrony łowisk oraz wiele innych projektów, będących w naszej ocenie atrakcyjnymi dla wszystkich karpiarzy w Polsce.


Przedstawienie naszych pomysłów i planów odbędzie się w trakcie Targów Karpiowych w Zabrzu, w dniu 05 marca o godz. 12.00 w Hali Głównej Targów w czasie spotkania, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich karpiarzy, którym zależy na budowaniu lepszego jutra dla karpiarstwa w Polsce.


 


 


  Z  karpiowym pozdrowieni


  Zarząd  PFWK


 

karpie - aktualności
CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM