karpŚroda, 13 listopada 2013 karpImieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy karpOstatnia aktualizacja: 2013-11-07
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu arek 2745561 albert 7300154 mail biuro@carpstrong.eu arek@carpstrong.eu albert@carpstrong.eu  
reklama


ostatnio dołączyli
przemekt1szalom9mały_jżcprzemo1981kastor
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 1082125
Ilość odwiedzin dziś: 112
Ilość użytkowników: 762
reklama
wiadomości
karpieCARPOHOLIX - nowe czasopismo o tematyce karpiowej 


CARPOHOLIX to nowe czasopismo o tematyce karpiowej, które lada chwila trafi w ręce polskich karpiarzy, Założeniem nas twórców jest, aby ten projekt skupił wokół siebie wielką rzeszę karpiarzy, przede wszystkim polskich, gdyż uważamy że właśnie w polskich wędkarzach drzemie potężna siła, która do tej pory w wielu przypadkach nie miała szansy na ukazanie(ujścia) swojego potencjału.


 


Wychodzimy z założenia, tworząc nasze czasopismo, że to właśnie polscy czytelnicy będą tworzyć je w całości. Liczymy na współpracę w wieloma kreatywnymi karpiarzami.


 


Poniżej przestawiamy to, co czeka nas w numerze 01/2012:


 


"Stres u karpia" - Piotr Kużmienko


  


Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co odczuwają ryby po połknięciu przynęty, a dokładniej w czasie, który następuje po tym, jak wędkarz ma rybę na kiju i holuje ją do brzegu ? Ja przyznam się, że nie myślałem nigdy o tym, wydawało mi się to takie obce i niezrozumiałe. Okazuje się natomiast, że ryby, a w naszym wypadku karpie odczuwają stres i są na ten stres podatne. Różne sytuacje mają wpływ na stres i jego poziom, głównym czynnikiem, który ten stres  wywołuje, jest znalezienie się w sytuacji niezwykłej, czyli takiej, która nie jest "stanem normalnym", jak ja to nazywam.


 


"Nęcić skutecznie" - Mateusz Wyzuj


  


Dobór zanęty i taktyki nęcenia do konkretnej wody, to najistotniejsza sprawa, która może przesądzić o naszej porażce lub sukcesie. Wiemy, jak bardzo kapryśne potrafią być karpie i czasami zdarza się, że nawet jeśli wybierzemy odpowiednią taktykę, to ryby potrafią skutecznie omijać nasze łowisko, ale w takim przypadku to tylko kwestia czasu, kiedy żerujące ryby w końcu zaczną żerować i trafią na naszą przynętę.          


 


"Mniej, lepiej i skuteczniej" - Palle Sköldblom


  


Może jesteś usatysfakcjonowany łapiąc tylko tyle, ile pozostali, a może łowisz nawet mniej, niż reszta ekipy na twoim ulubionym łowisku? Jeśli tak, to myślę, że powinieneś przeczytać ten artykuł.  Może musisz to przemyśleć, tak jak ja we Francji wiosną 2011? Ruszyłem w drogę do Francji, do Moorland razem z moim przyjacielem Robinem. Wiedziałem, czytając w internecie, że jest to trudna woda. Jezioro było małe, miejsca było zaledwie dla 10 wędkarzy na jeden tydzień łowienia.


 


"KARPIARSTWO - Moda, pasja czy etyka?" - Adam Sokołowski


  


Nie wiem, kiedy tak naprawdę powstała ta odmiana wędkarstwa. Różne źródła podają iż na początku lat 70 a czasem 80. Kilku Węgrów, pasjonatów i badaczy opracowało metodę włosową. Ale nie to jest istotą. Zastanawiam się po prostu kiedy narodziła się idea poławiania wielkich karpi i ich uwalniania. No pewnie wtedy kiedy jeden a może kilku pasjonatów doszło do wniosku, iż ich wewnętrzne ja, nie pozwala im zabijać. Moralnie nie byli na tyle wypaczeni aby mordować biedne zwierzę, czy może coś w ich  umysłach nie pozwoliło im zabić.


 


"Z życia carpoholixa" - Marcin Janic


  


Siedzę przy ciepłej filiżance kawy w jeden z tych długich zimowych wieczorów i wspominam sezon, który się właśnie zakończył. Analizuje sukcesy i porażki, sięgam pamięcią wstecz i przypominam sobie ten zasiadki i sytuacje, które najbardziej zapadły mi w pamięci. Zastanawiam się, ile dróg już przebytych, ile godzin spędzonych nad wodą, ilu nowych ludzi poznanych. To wszystko tworzy obraz minionego karpiowego sezonu, w którym nie tylko ryby się liczyły, ale odpowiednia atmosfera, a przede wszystkim ludzie, z którymi łowiłem lub których miałem okazje poznać.


 


Dział "Carp Gadżet"


 


w całości poświęcony jest elementom wyposażenia, które każdy z nas używa podczas karpiowych zasiadek. Założeniem naszym jest, aby nie były to tylko produkty sygnowane logiem firm karpiowych, ale także firm ?niewędkarskich?. Gadżety prezentowane tutaj są z pogranicza naszego hobby, ale także używane w innych dziedzinach: w myślistwie, w turystyce, w sportach wodnych, itd. Często będą to urządzenia wykorzystywane w życiu codzienny, w domu, w samochodzie, które również są bardzo praktyczne i często używane w karpiarstwie.      


 


Dział "Moja zdobycz"


 


W tym dziale (od nr 02/2012) będą prezentowane zdjęcia czytelników wraz z krótkimi opisami połowów. Sponsorem działu "Moja zdobycz" została firma Massive Carp. Więcej w magazynie...


 


Wygraj kamerę podwodną! 


Regulamin konkursu:


 


1. Sponsorem konkursu jest firma "STS- Kamery podwodne" Eugeniusz Suleja


2. Każdy egzemplarz gazety ma w środku wkładkę(bon) z indywidualnym i zabezpieczonym numerem.


3. Bon bierze udział w losowaniu kamery podwodnej firmy "STS".


4. Ogłoszenie wyników nastąpi w następnym numerze magazynu "Carpoholixa". Po ogłoszeniu wyników osoba, której bon zwycięży, będzie musiała się skontaktować z redakcją w celu potwierdzenia wygranej i odebrania nagrody.


5. Osobami odpowiedzialnymi za konkurs są Eugeniusz Suleja i Ewelina Suleja. Nad prawidłowością przebiegu konkurs czuwa redakcja.


6. Losowanie nagrody nastąpi w pierwszy weekend maja spośród bonów, które trafiły wraz z gazetą do wędkarzy.


 


 


Ponadto w magazynie na czytelników czekają artykuły, aktualności, porady oraz dział sprzętowy.


 


Gdzie nas szukać?


 


W chwili obecnej znajdziesz nas na www.facebook.com/CARPOHOLIX , www.carpteamsport.pl, www.powercarp.pl , www.forum-karpiowe.pl, www.carpstrong.eu.


 


Pisemne zamówienia przed premierą można składać na maila carpoholix@o2.pl . W mailu należy podać ilość, oraz adres do wysyłki, a także nr kontaktowy. Cena kwartalnika 10zł (z VAT) + 3zł (koszt wysyłki). Wysyłka nastąpi po premierze w pierwszym tygodniu po zakończeniu Karp Festiwalu 2012.


 


Właścicielem gazety jest:


 


CARPOHOLIX


MATEX Klussenbedrijf


Rijswijkseweg 377


2516 HJ Den Haag


Btw nr 265380042B01


Kvk Den Haag 53348710


 


nr konta ing: 90 1050 1386 1000 0022 8946 9609


w tytule proszę wpisać: CARPOHOLIX (pełny adres do wysyłki)


 


Dystrybucja:


 


Nasz magazyn będzie dostępny zarówno na terenie Polski, jak i wśród polskich sklepów w Holandii i Belgii. W planach mamy zamiar wciągnąć do współpracy zarówno karpiarzy, jak i firmy zagraniczne.


 


Kontakt:


 


carpoholix@o2.pl


 


pozdrawiamy


ekipa "CARPOHOLIX"

karpie - aktualności
CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM