karpWtorek, 15 marca 2016 karpImieniny: Delfiny, Longina, Ludwiki karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2142320
Ilość odwiedzin dziś: 47
Ilość użytkowników: 774
artykuły
karpieI Karpiowe Mistrzostwa o Puchar Śląska

W karpiowej historii Śląska już wiele razy odbywały się różnego typu imprezy karpiowe, jednak nikt nie zorganizował jeszcze Karpiowego Pucharu Śląska. Postanowilismy to zmienić, 27 maja 2010r. na zbiorniku "LIN" w Zabrzu zjechało się 15 ekip z całej Polski, aby powalczyć o Puchar Śląska. Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem zawodów na Śląsku szalała powódź, inne karpiowej imprezy zostały z tego powodu odwołane, wiele osób obawiało się, że nasze zawody też zostaną odwołane, jednak na szczęście w tym rejonie woda nie narobiła zbyt wiele szkód i nie było podstaw, aby odwołać imprezę, na którą wielu zawodników przygotowywało się już od dawna. Przez cały czas trwania zawodów pogoda była bardzo zmienna, w pierwszym dniu zawodów oprócz słońca przechodziły przelotne opady, 28 maja przez cały dzień słońce grzało niemiłosiernie, natomiast 29 maja w sobotę wiatr obrócił się z zachodu na wschód, a na niebie znowu pojawiły się chmury. Te skoki ciśnienia sprawiły, że duży karp żerował bardzo słabo, przez cały okres zawodów złowiono tylko 6 karpi, które były klasyfikowane.

Największy złowiony karp miał niespełna 7kg i został wyciągnięty przez Wojciecha Jabłońskiego na stanowisku nr 4. Oczywiście ogólnie karpiowych brań łącznie odnotowano kilkadziesiąt, lecz albo były to sztuki nieduże, albo spinały się podczas holu, albo na trudniejszym terenie zwyczajnie wchodziły w korzenie i nie można było ich wyholować. Intensywne opady deszcze sprawiły, że wiele miejsc na brzegu było bagnistych, co utrudniało zawodnikom komfortowe łowienie. Brak intensywnego żerowania karpi i amurów sprawiło jednak, że do końca zawodów nie było wiadomo, kto zwycięży. W ostatnią noc drużyna na stanowisku 15 tj: Krzysztof Bratek i Jacek Janusz złowili drugiego karpia o masie blisko 4kg i dzięki temu wskoczyli na 1 miejsce wyprzedzając prowadzących za stanowiska nr 4 tj: Arkadiusza Szultę oraz Wojciecha Jabłońskiego. Również drużyna na stanowisku nr 1 : Gruner Maria i Michał Szwed ostatniego ranka zdołali wyholować po kilku mniejszych sztukach w końcu karpi przekraczającego magiczne 3kg i dzięki temu wskoczyli na 4 miejsce deplasując drużynę ze stanowiska nr 8 tj: Marcina Janic i Aleksandra Jojko, którzy złowili karpika o masie 3,05kg:)

Pod względem towarzyskim impreza wypaliła w 100%. Spotkanie z karpiarzami z różnych części Polski, wymiana doświadczeń, wspólne rozmowy do późnych godzin nocnych sprawiły, że nie dało się odczuć wśród zawodników ostrej rywalizacji, mimo dosyć wysokiej puli nagród. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na I Karpiowych Mistrzostwach o Puchar Śląska, zapraszamy do galerii poniżej, a także już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Pucharu Śląska w 2011 roku.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym zawodnicy otrzymali sprzęt z najwyższej półki karpiowej.Sponsorzy główni:„POL TELEKOM" MAREK POSOR HARDY&GREYS DEALER POLANDŚLĄSKI PORTAL KARPIOWYSponsorzy:CARPMIX.PLBAITS.PLKARP-FANFISHFOODRUTECKI TEAM POLANDSALON WĘDKARSKI "APOLONIA" BYTOMSALON WĘDKARSKI "OKOŃ" RUDA ŚLĄSKAELEKTROSTATYK

 

Wyniki końcowe:

1. Bratek Krzysztof, Jacek Janusz - st.15 - 2karpie - 8,03kg

2. Szulta Arkadiusz, Wojciesz Jabłoński - st.4 - 1karp - 6,49kg

3. Subocz Przemysław, Kała Piotr - st.6 - 1karp - 5,47kg

4. Gruner Maria, Szwed Michał - st.1 - 1karp - 3,37kg

5. Janic Marcin, Jojko Aleksander - st.8 - 1karp - 3,05kg

6. Nagroda za 6 miejsce została rozlosowana wśród zawodników i przypadła drużynie nr 3 : Rafał Dec i Tomasz KrawczykDrużyna nr8: Marcin Janic i Aleksander Jojko - jako organizatorzy i startujący odstąpili swoją nagrodę, dzięki czemu poprzez losowanie nagroda trafiła dla drużyny nr 12: Konrad Jasik i Grzegorz WieczorekNajwiększa ryba - Jabłoński Wojciech st.4 - karp - 6,49kgPierwsza ryba - Piotr Kała st.6 - karp - 5,47

Fotorelacja z imprezy.

 

Dodaj Komentarz kliknij.

 

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM