karpNiedziela, 10 kwietnia 2016 karpImieniny: Borysławy, makarego, Michała karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2187791
Ilość odwiedzin dziś: 358
Ilość użytkowników: 774
artykuły
karpie Mega Baits Golden Carp 01.09-05.09.2010

 

Zawody Mega Baits Golden Carp 2010 odbyły się w dniach 1-5 września na łowisku Expert-Karp w miejscowości Nekielka w województwie wielkopolskim. Na starcie stanęły Ekipy z całej Polski. Wśród nich były reprezentacje Teamów karpiowych takich jak Dragon, Adder Carp, DVD Karp, Baits.PL, Karp Fan, Fish Food, Carp Hunter Team, Dargo-Market. Zawody te zaliczane były do Grand-Prix Nekielki, a tytularnym sponsorem tej edycji była firma Dragon.

Rankiem 1 września po rejestracji zespołów oraz śniadaniu o godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów. Po losowaniu zespoły rozjechały się na stanowiska po czym o godzinie 15.00 rozpoczęto łowienie. Ryby przez cały okres trwania zawodów brały bardzo dobrze. Część z nich została wyjęta z wody a część spięła się w czasie holu, podnosząc karpiarzom ciśnienie jak również poziom adrenaliny. Zawodnicy holowali ryby z brzegu oraz w porze od świtu do zmierzchu ze środków pływających. Przez 92 godziny wędkowania wszyscy karpiarze mieli „pełne ręce roboty". Od samego początku prowadzenie objął Team Baits.Pl w składzie Zibi Hukałowicz/Bogusław Piątek. Pierwszej nocy wyholowali 4 karpie, a przez następne dni systematycznie powiększali przewagę nad pozostałymi Ekipami. Rywalizacja do końca zawodów była wręcz niesamowita. Co chwile zmieniały się klasyfikacja. Przez pierwsze trzy dni na drugim miejscu ulokował się Team DVD Karp Wojtek Warmuz/Adam Kubiak, którzy mieli w tym okresie dużo brań karpi, jednak odnotowali słabszą końcówkę zawodów, spadając ostatniej nocy na miejsce piąte. Za to niesamowitą walkę podjęły Teamy Adder Carp Jacek Głęboczyk/ Tomasz Ludzkowski , Dargo-Market Darek Smętek/Arek Aszurkiewicz , Carp Hunter Team w składzie Adam Brzoza/Hubert Pilszak oraz Team Piotr Andrzejewski/Roman Błajek. Pomiędzy tymi ekipami trwała zażarta walka do samego końca zawodów. Różnice wagowe były minimalne, złowienie jednej lub dwóch ryb mogło przesunąć daną Ekipę w ogólnej klasyfikacji nawet o kilka pozycji w górę tabeli. Karpie brały w nocy jak i w dzień, to też końcówka imprezy była bardzo pasjonująca. Część z nich wylądowało na matach karpiarzy a część się spięła w otchłaniach nekielskiego łowiska. Kilka minut po 9.00 ostatniego dnia zawodów, Darek Smętek z Arkiem Aszurkiewiczem holowali prawdopodobnie rybę na wagę miejsca w pierwszej "3", jednak po 15 minutowej walce karp okazał się lepszy. Również nad samym ranem Jacek Głeboczyk wraz z Tomkiem Ludzkowskim dołowili kolejne ryby i w ten sposób wskoczyli na III miejsce a uzyskany wynik dał im zwycięstwo w Grand-Prix Nekielki. Carp Hunter Team przez ostatnie osiem godzin nie zmrużył nawet oka i łowił cały czas cyprinusy, lądując ostatecznie na II miejscu. Po za zasięgiem był Team Baits.Pl z Zibim i Bogusiem, którzy w nocy również dołowili następne ryby, odbierając pozostałym zespołom nadzieje na zwycięstwo. Nadmienić należy że sprinterską końcówką popisał się rodzinny Team Walkowiaków. Ojciec Seweryn startujący z synami Andrzejem oraz asystentem zespołu Arturem przez ostatnie 10 godzin złowili 7 karpi co dało im w końcowym rozrachunku siódme miejsce. Team ten składał się z zawodników mieszkających na stałe w Polsce, Francji i Anglii. O godzinie 11.00 syrena oznajmiła koniec rywalizacji.

Po przyjeździe wszystkich ekip w miejsce zakończenia imprezy, sędziowie zaprosili wszystkich na gorący poczęstunek a następnie około 12.30  rozpoczęto ceremonię zakończenie zawodów, a o to wyniki końcowe:

Złowiono ogólnie 438,5kg ryb w tym 61 karpi i 1 amura o wadze 14,3kg., którego łowcą był Zbigniew Zalewski z Teamu Karp Fan. Największą rybę zawodów złowił Arek Aszurkiewicz, był nią karp o wadze 14,8 kg., który za swe osiągnięcie otrzymał puchar, medal okolicznościowy oraz zezwolenie roczne na Łowisko Nekielka w roku 2011. Zwycięskie Ekipy otrzymały nagrody w postaci wędek, kołowrotków, podbieraków, dipów, pelletów, zanęt i innych akcesorii karpiowych. Pierwsza trójka w ogólnej klasyfikacji  również otrzymała darmowe weekendy na łowisku, puchary oraz medale okolicznościowe. Nagrody wręczyli zawodnikom organizatorzy oraz przedstawiciel firmy Dragon Ireneusz Bloch. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez firmy Dragon, Karp Fan, Aller Aqua, DVD Karp, Expert-Karp.

Zwycięzcy imprezy Team Baits.Pl w składzie Zibi Hukałowicz/Bogusław Piątek, dodatkowo wywalczył sobie darmowy start w I turze przyszłorocznej edycji Grand-Prix Nekielki a mianowicie w Anaconda Golden Carp, a Team Adder Carp Jacek Głęboczyk/Tomasz Ludzkowski zwyciężył główną nagrodę Grand-Prix Nekielki w roku 2010, otrzymując medale okolicznościowe oraz nagrodę finansową w kwocie 2000zł.

Na koniec ceremonii  o głos poprosił mentor karpiarstwa polskiego Zibi Hukałowicz, który w imieniu wszystkich startujących zespołów złożył organizatorom gratulacje za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie zawodów jednocześnie zapraszając wszystkich na następne imprezy w roku 2011.

 

Dodaj Kometarz kliknij

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM