karpPoniedziałek, 14 marca 2016 karpImieniny: Dalii, Leona, Matyldy karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2141399
Ilość odwiedzin dziś: 206
Ilość użytkowników: 774
artykuły
karpieŻargon karpiowy

 

„Żargon" karpiarzy

 

 

Lead Core, metoda włosowa, d-rig ????? co w ogóle oznaczają te słowa? Czy wszyscy ludzie wiedzą co one oznaczają? Okazuje się jednak , że nie. Dział ten będzie poświęcony wszystkim, którzy chcą zagłębić się w tajniki KARPIOWANIA.

Witamy wszystkich wędkarzy jak i ludzi którzy chcą się chcą poświęcić tej pasji. Na wstępie chcielibyśmy  opisać w jakim celu powstaje ten dział. Otóż wielu wędkarzy na pewnym etapie wędkowania  zastanawia się nad zmianą swojej dziedziny wędkarskiej. Przyczyny  takiej decyzji pozostawiamy bez odpowiedzi i komentarza. Wielu wędkarzy zastanawia się i nie wie od czego zacząć, dlatego zaczyna czytać różnego rodzaju czasopisma i portale internetowe. Czytając gazetę czy też portal często nie wiemy o co tak naprawdę chodzi ludziom, którzy piszą wszelkiego rodzaju artykuły. Jak wiemy każda dziedzina posiada swój własny i niepowtarzalny żargon i to jest jeden z czynników, który w pewnym sensie zniechęca czytelnika do  dalszego przeglądania materiału. Karpiowanie jest dość prężnie rozwijającą się dyscypliną, posługuje się wieloma słowami, które dla nas są oczywiste a dla zwykłego czytelnika są czymś zupełnie niepojętym.  W miarę upływu czasu będziemy umieszczać coraz to więcej słów. Jeżeli nie znacie słowa lub jakiegoś zagadnienia napiszcie do nas a my wyjaśnimy jago znaczenie.

Po zapoznaniu się z tymi terminami będziecie mogli w pewnym stopniu zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i do czego to wszystko służy.

Lead Core - jest to plecionka wewnątrz której znajduje się rdzeń ołowiany. Służy ona do dociążania w końcowym etapie linki głównej co powoduje doskonałe przyleganie jej do dna. Dzięki  rdzeniowi ołowianemu jest bardzo odporna na przetarcia.

Metoda włosowa - metodą włosową nazywamy sposób mocowania przynęty przy haczyku. We wszystkich metodach połowów przynętę zakłada się bezpośrednio na haczyk, natomiast w metodzie włosowej do przymocowania przynęty do haka wykorzystuje się tzw. „włos".

Włos - jest to kawałek linki dowiązanej wzdłuż trzonka haczyka  zakończony pętelką, która umożliwia zamontowanie na niej przynęty.

Pod, triod,rod-pod - jest to inaczej mówiąc podpórka na której kładziemy wędki tylko nieco bardziej rozbudowana.

Przypon strzałowy - jest to kilkumetrowy kawałek żyłki lub plecionki dowiązany do linki głównej w celu zwiększenia jej wytrzymałości  podczas rzutów bądź holu w trudnych warunkach.

 

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM