karpNiedziela, 10 kwietnia 2016 karpImieniny: Borysławy, makarego, Michała karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2186983
Ilość odwiedzin dziś: 277
Ilość użytkowników: 774
artykuły
karpieAkcja No Kill Catch&Release;


Akcja NO KILL CATCH&RELEASE - przyłącz się!!!

Zasada No Kill, Catch & Release (nie zabijaj, złów i wypuść) w Polsce małymi kroczkami zdobywa coraz większe uznanie wśród wędkarzy i to nie tylko tych zwanych karpiarzami. Niestety to dalej, jak na ilość wędkarzy w Polsce, mały odsetek, który preferuje takie zasady w swoim hobby, ale z drugiej strony cieszy, bo z roku na rok coraz więcej jest jej zwolenników.


Każdy, kto w swoim hobby preferuje zasadę NO KILL, zapewne stara się promować ją w swoim wędkarskim otoczeniu, niestety naszym zdaniem jedynie młodzi zapaleńcy dadzą się wkręcić w takie wędkowanie, z korzyścią wyłącznie polegającą na satysfakcji z wyjazdu na ryby, wyholowanego pięknego okazu oraz wypuszczeniu go do wody całego i zdrowego po wcześniejszym sfotografowaniu.
Ale przejdźmy do szczegółów. Niedawno wpadliśmy na pomysł promowania zasady ?No Kill? w naszym kole. Jako miłośnicy karpiarstwa postanowiliśmy rozpropagować idee: CATCH & RELEASE. Nasz akcja będzie miała formę ulotki opisującej w kilku zdaniach, po co i dlaczego wypuszczanie zdobyczy jest fajne i pożyteczne. W szybkim czasie zorganizowaliśmy kontakt z zaprzyjaźnionym skarbnikiem naszego koła, który bez zastanowienia zgodził się, by do każdej opłaconej karty dorzucić ulotkę naszej akcji NO KILL CATCH&RELEASE, co nas niezmiernie ucieszyło. Prezes naszego koła również nie miał nic przeciwko takiej akcji. Opracowanie ulotki nie zajęło nam wiele czasu i już kolejnego dnia po konsultacjach z założycielem zaprzyjaźnionego portalu karpiowego Marcinem Janicem mieliśmy gotowe ulotki, które zostały udostępnione skarbnikowi koła. Teraz każdy, kto opłaci kartę w naszym kole, otrzyma ulotkę promującą zasadę: NO KILL CATCH&RELEASE. Miejmy nadzieję, że choć mały procent wędkarzy weźmie sobie do serca nasz apel, a może przynajmniej zastanowi się nad tym zagadnieniem.

 


Chcąc iść dalej i przyspieszyć tempo propagowania NO KILL CATCH&RELEASE postanowiliśmy zwrócić się do Was kolegów wędkarzy, byście w ramach swoich możliwości, przyłączyli się do naszej akcji na terenie całej Polski i złożyli w swoich kołach naszą ulotkę wraz z prośbą o jej rozpowszechnienie podczas opłacania karty wędkarskiej.


Niech to będzie nasz bezinteresowny ruch w obronie mieszkańców naszych wód. Niech każdy "mięsiarz" wie, że czasy się zmieniają, a w wędkarstwie nie chodzi o przysłowiowe "napełnianie lodówki", lecz o przebywanie i obcowanie z naturą, a nie jej bezmyślne degradowanie. Jednocześnie zwracamy się z propozycją, by każdy z nas miał przy sobie naszą ulotkę i nie omieszkał wręczyć ją wędkarzowi nad wodą, gdy ten będzie napełniał swoją siatkę sztukami, które dla nas za kilka lat mogą być okazałymi sztukami i sprawić wiele radości.


Oto treść zawarta na ulotce:


CATCH & RELEASE
ZŁÓW I WYPUŚĆ

 

W obecnych czasach filozofia "Złów i Wypuść" staje sie coraz modniejsza, więc w związku z tym pragniemy zachęcić kolegów wędkarzy do wypuszczania swoich zdobyczy. Czyż nie po to spędza się tyle czasu nad wodą, by złowić wymarzoną sztukę, wypuścić ją i w następnym roku znowu ją złowić, jednak o kilka kilogramów cięższą??? Sami jesteśmy odpowiedzialni za stan naszych wód, jeśli zabijamy wszystkie złowione ryby, to nie narzekajmy później, ze nie ma ryb w wodzie, bo sami jesteśmy za taki stan odpowiedzialni. Sam moment wypuszczania ryby jest o wiele przyjemniejszy od wyciągania jej flaków - patroszenia i smażenia jej na patelni.
Trzeba w końcu wymazać z naszej mentalności takie powiedzenia jak:
- przecież karta musi się zwrócić,
- jak nie ja, to kto inny ja weźmie,
- ryb w wodzie nie ma, bo związek nie zarybia.
Zwracamy się z apelem do wszystkich wędkarzy o darowanie wolności złowionym rybom, a zapewniamy, że natura odwdzięczy się podwójnie i nasze wody będą piękne i rybne, a przyjemność z łowienia będzie jeszcze większa!!

Pamiętaj, to TY JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY za stan swoich wód!!!!! Wędkuj mądrze i z zasadami NO KILL i CATCH&RELEASE!!!


autorzy projektu: Sebastian Mol, Robert Kawurek (N-T-C)
Patronat medialny: Śląski Portal Karpiowy - www.carpteamsport.pl (namawiamy inne portale do przyłączenia się do akcji)


Ulotka do pobrania :

Śląski Portal Karpiowy przyłącza się do apelu o rozpowszechnienie tej ulotki w Kołach PZW na terenie całego kraju!!! Panowie, pośpieszmy się, bo już jest marzec i część wędkarzy wykupiła zezwolenia na sezon 2010.

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM