karpNiedziela, 10 kwietnia 2016 karpImieniny: Borysławy, makarego, Michała karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2187584
Ilość odwiedzin dziś: 335
Ilość użytkowników: 774
giełda
Numer ogłoszenia: 81
Tytuł:Łódka do wywozu zanęty Buffalo
Użytkownik:Adam, Andrzej Kaczmarkiewicz, Zapolski
Telefon:663758711, 504272715
E-mail:buffalo-karp@wp.pl
Miasto:Szprotawa
Kod pocztowy:67-300

Zdalnie sterowana łódź do wywozu zanęty
Buffalo Bait Boat One


Trimaran własnego pomysłu, projektu oraz wykonania. Projekt zajął około roku czasu i dużego nakładu finansowego, dzięki pomocy wielu doświadczonych wędkarzy i modelarzy, powstała łódź która jest w stanie spełnić oczekiwania każdego użytkownika doświadczonego i początkującego. Kształt łodzi jest zaprojektowany komputerowo i zanim został wykonany przeszedł próby podczas symulacji na takie czynniki jak wyporność, opór wody i wiatru. Pozwoliło to zminimalizować wszystkie niekorzystne czynniki jakie mają wpływ na pracę łodzi w najcięższych warunkach, zmniejszyć pobór prądu i wydłużyć czas pracy bez konieczności doładowywania akumulatorów.

Kadłub dwuczęściowy jest wykonany z wysokiej jakości włókna szklanego w kolorze czarny połysk, obie te części są połączone poprzez skręcenie śrubami i oddzielone gumową uszczelką a wszystkie elementy metalowe są zastosowanie z nierdzewnych materiałów

 

                                    Wymiary modelu: dł. 630mm - szer. 600mm - wys. 290mm

 

Łódź jest napędzana jednym silnikiem szczotkowym klasy 700 (21.000 obr/min) chłodzonym powietrzem, zasilona dwoma akumaulatorami żelowymi, które w sumie dają 12V i prąd 24Ah. Śruba dwupłatowa typu hydro o średnicy 60mm wzmacniana włóknem szklanym jest napedzana tulejowanym wałem o średnicy 4mm połaczona z silnikiem za pomocą sztywnego łacznika. Dzieki zastosowaniu wysokiej jakości dwukierunkowego regulatora (zawierającego układ BEC) jest mozliwość płynnej regulacji obrotów silnika zarówno w przód jak i tył. Cały układ sterujący jest zabezpieczony dwoma łatwo dostępnymi bezpiecznikami, dwa właczniki umieszczone w tylnej czesci modelu z hermetycznymi osłonami umozliwiają zasilenie obwodu  elektroniki i oświetlenia, dodatkowo jest zamontowane uniwersalne gniazdo ładowania akumulatorów umieszczone wewnątrz łodzi. Trzy diody kierunkowe o białej barwie oświetlają przód łodzi, natomiast z tyłu są umieszczone dwie środkowe w barwie czerwonej i dwie zewnętrzne w barwie białej, również kierunkowe, które powodują dobrą widoczność z dalekich odległości, dodatkowo każda dioda jest umieszczona w metalowej chromowanej oprawie. Jest również zamontowane oświetlenie diodowe wewnętrzne z osobnym włącznikiem. Zastosowana apratura firmy Hobby King HK-7X 2.4Ghz V2 jest bardzo prosta w obsłudze, sprawdzona przez wielu modelarzy, mająca naprawdę dobre parametry (producent podaje zasięg naziemny około 1200m, test na wodzie przekroczył  600m). Nadajnik jest tak zaprogramowany aby obsługa łodzi była prosta i szybka, dodatkowo istnieje możliwość ręcznej korekty pracy modelu w celu dostosowania do każdego użytkownika z osobna, np regulacja prędkości w przedziale od 0 do 120% (ja ustawiłem ją na zakresie 80% i na takim ustawieniu został nakrecony film pokazowy).

Buffalo One posiada dwie kieszenie zanetowe o wymiarach: dł. 300mm - szer. 100mm - gł. 110mm, obliczona pojemność jednej kieszeni to 4,7kg (mieszanka kulek 12,14,16,18 - to około 2,2kg na 1 komorę).
Mechanizm spustowy klap odbywa się na zasadze zmiany pozycji bolca blokujacego, który jest wrowadzony w ruch za pomocą dwóch osobnych serw, dodatkowo uszczelniony za pomocą osłon gumowych. Na tylnej cześci łodzi umieszczony dodatkowy mechanizm sputowy haka z przynetą, rownież wprowadzany w ruch za pomocą osobnego serwa.


Film pokazowy na stronie:
 http://www.youtube.com/watch?v=EN2Cb-qZTtc

Dodatkowe informacje pod adresem: buffalo-karp@wp.pl

Pozdrawiamy Adam i Andrzej.

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM