karpPoniedziałek, 14 marca 2016 karpImieniny: Dalii, Leona, Matyldy karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2141645
Ilość odwiedzin dziś: 262
Ilość użytkowników: 774
imprezy
karpieEliminacje do World Carp Classic 2010. 25.05-30.05.2010

ELIMINACJE WORLD CARP CLASSIC 2010

 

WORLD CARP CLASSIC 2010
POLSKIE ELIMINACJE

26.05.2010r POBIEDZISKA ZBIORNIK DOBRO KLASZTORNE
OFICJALNY REGULAMIN
Terminarz:
Rejestracja - wtorek 25 maj 2010 r. od godz. 16.00 do 21.00 i środa 26 maj 2010 r., od rana do godz. 10.30
Otwarcie i losowanie stanowisk - środa 26 maj 2010 r. - godz. 11.00
Zajmowanie stanowisk - środa 26 maj 2010 r. tuż po losowaniu
Początek zawodów -środa 26 maj 2010 r. godz. 15.00
Koniec zawodów - Niedziela 30 maj 2010 r. godz. 8.00
Rozdanie nagród - Niedziela 30 maj 2010 r. ok. godz. 11.00
- Wędkowanie musi przebiegać z poszanowaniem ducha i tradycji międzynarodowych zawodów.
- Zawody są otwarte dla zawodników od 14 roku życia (pod opieką). Nikt poniżej 18 roku życia nie może w czasie zawodów używać środków pływających.
- Organizatorzy - World Carp Classic Ltd, posiadają całkowitą kontrolę nad zawodami, zasadami i warunkami rozegrania imprezy.
- Organizatorzy rezerwują sobie prawo zmian w regulaminie w dowolnym czasie.
- Wszelkie złamanie reguł będzie zgłoszone organizatorom, którzy mają prawo zdyskwalifikować zespół.
- Regulamin WCC jest własnością World Carp Classic Ltd i nie może być użyty, ani kopiowany bez pisemnej zgody organizatorów.
CZĘŚĆ A - REJESTRACJA
A01 - Każdy zawodnik musi się osobiście zarejestrować wraz z asystentem w określonym czasie (podane w ogólnej informacji).
A02 - Nikt, kto nie zarejestruje się w podanym terminie, nie może wziąć udziału w zawodach, zaś wpisowe nie podlega zwrotowi. W wyjątkowych okolicznościach, i po wcześniejszym telefonicznym zawiadomieniu organizatorów, zawodnik może się spóźnić, bez usunięcia go z zawodów.
A03 - Zespoły, które przybędą do rejestracji po oficjalnym przewidzianym terminie, będą losować stanowiska w ostatniej kolejności. Jeżeli takich zespołów będzie więcej, o kolejności losowania zadecyduje kolejność rejestracji.
A04 - Jeżeli zespół przybędzie na losowanie już po jego zakończeniu, sprawa decyzji o starcie zespołu pozostanie w rękach organizatorów.
CZĘŚĆ B - OFICJALNE ZDJĘCIE
B01 - Oficjalne zdjęcie wszystkich uczestników będzie wykonane w środę 26 maja podczas ceremonii otwarcia (planowanej na godz. 12.00).
B02 - Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do obecności.
B03 - Losowanie Polskich Eliminacji World Carp Classic 2010 odbywać się będzie na zasadzie podwójnego losowania - wylosuj i zdecyduj. Kapitan zespołu losuje stanowisko i zespół ma 30 sekund na zatrzymanie tego miejsca, lub na powtórne losowanie. Jeżeli zespół zdecyduje się na ponowne losowanie, wówczas wybierając to drugie stanowisko, automatycznie rezygnuje z pierwszego.
CZĘŚĆ C - UŻYWANIE ŚRODKÓW PŁYWAJĄCYCH
C01 - użycie łodzi/pontonu jest dozwolone wyłącznie w celu sondowania łowiska/postawienia markerów/nęcenia, od momentu przybycia na stanowisko (po losowaniu), do czasu rozpoczęcia łowienia.
C02 - Możliwe jest używanie łódek zdalnie sterowanych przez cały czas trwania zawodów, do zanęcania i wywożenia zestawów (maksymalnie do odległości rzutu wędką - ok. 100 m.). Łódki mogą pływać jedynie w obrębie łowiska danego zespołu.
C03 - Linia graniczna obrębu każdego łowiska będzie wyznaczona bojkami ustawionymi w połowie jeziora. Łowienie, nęcenie i ustawianie markerów będzie możliwe jedynie do tych bojek.
CZĘŚĆ D - REGUŁY WĘDKOWANIA
D01 - Jedynie zawodnicy, sędziowie i asystenci mogą na brzegu rozbijać swoje namioty.
D02 - Każda para musi rozstawić swoje wędki nie dalej niż 3 metry od tabliczki z numerem stanowiska (jeżeli taka odległość z jakichś powodów nie jest możliwa, to najbliżej jak jest możliwe). Zawodnicy nie mogą zarzucać wędek poza obszar swojego stanowiska. Obszar ten określają linie biegnące w połowie odległości pomiędzy sąsiednimi stanowiskami. Wszystkie spory wynikające z prób łowienia poza wyznaczonym obszarem, muszą niezwłocznie być zgłoszone sędziom. Sędziowie mają kompetencje aby nakazać zespołowi przerzucenie swoich wędek.
D03 - Zawodnicy są zobowiązani do łowienia wyłącznie na swoje wędki, holowania i odhaczania swoich ryb. Pomoc osób trzecich (z wyłączeniem partnera) nie jest dozwolona i spowoduje natychmiastową dyskwalifikację.
D04 - Za powiadomienie sędziów o złowionej rybie odpowiedzialni są zawodnicy lub asystent.
D05 - Zawodnicy muszą posiadać swoje własne worki karpiowe. Na wypadek złowienia karpia i niemożności jego natychmiastowego zważenia, karpie muszą być przechowane w workach. Organizatorzy nie będą zawodnikom dostarczać worków.
D06 - Organizatorzy mają prawo przeszukania rzeczy i samochodów zawodników, jeżeli zachodzi podejrzenie jakiegokolwiek oszustwa. Wędkarze przyłapani na oszustwie będą zgłoszeni do organizatorów i usunięci z zawodów.
D07 - Zawody są rozgrywane na największą masę złowionych karpi. Zespół, który złowi najwięcej wygrywa. W przypadku jednakowej wagi, wygrywa zespół z większą ilością złowionych ryb. Jeżeli wynik wciąż będzie remisowy, zespół, który złowił największą rybę ogłoszony zostanie zwycięzcą.
D08 - Zespół, który będzie miał w wodzie więcej niż 4 zestawy z przynętami (w tym samym czasie) zostanie natychmiast zdyskwalifikowany.
D09 - Wchodzenie do wody w czasie zarzucania lub holowania ryb jest dozwolone do wysokości ud. Każdy z zawodników, który będzie wchodził głębiej może się spodziewać, że holowana ryba nie będzie zaliczona.
D10 - Jeżeli obaj zawodnicy zamierzają opuścić na jakiś czas stanowisko, ich wędki muszą zostać zwinięte, zaś zestawy i łodzie wyjęte z wody. Pilnowanie sprzętu w takich okolicznościach można powierzyć asystentowi.
D11 - Markery mogą być ustawiane z łodzi, wewnątrz swojego sektora, jednak po zakończeniu zawodów muszą być zabrane.
D12 - Jednocześnie mogą być użyte nie więcej niż 4 (cztery) markery przez jeden zespół.
D13 - Można stosować świecące markery, jednak muszą one świecić „dyskretnym" światłem, inaczej Sędzia Główny może nakazać usunięcie zbyt mocno świecącego markera.
CZĘŚĆ E - ZASADY ROZGRYWANIA ZAWODÓW
E01 - Oficjalny start zawodów nastąpi w środę 26 maja o godz. 15.00.
E02 - Do klasyfikacji liczą się wyłącznie karpie i amury o wadze powyżej 2 kg.
E03 - Każdy przypon może być wyposażony wyłącznie w jeden haczyk.
E04 - Dozwolone jest nęcenie z brzegu, lub przy pomocy łódek zdalnie sterowanych.
E05 - Żywe zanęty i przynęty są zabronione.
E06 - Dla bezpieczeństwa karpi, jedynie bezzadziorowe haczyki, lub z mikro zadziorami są dozwolone. Cały czas na stanowisku musi się znajdować mata do odhaczania karpi (nie dostarczana przez organizatorów).
E07 - Każdy zespół może łowić na 4 wędki uzbrojone w przynęty. Dwie dodatkowe, zapasowe wędki, mogą być na brzegu (nie rozłożone), gotowe do użycia.
E08 - Wędki do badania dna i do nęcenia rakietą mogą być używane, ale wyłącznie w tym celu.
E09 - Zacięta ryba powinna być holowana tak, aby nie weszła w żyłki sąsiedniego zespoły, gdyż może być w innym razie niezaliczona. Każdy wędkarz, w którego zestawy wejdzie ryba holowana przez sąsiada, może złożyć skargę sąsiadów tej sprawie. Musi się to jednak odbyć natychmiast, sąsiadów sędziowie zadecydują czy ryba będzie zaliczona.
E10 - Jeżeli jest to możliwe, każda ryba powinna być holowana w obrębie obszaru łowiska każdego zespołu.
E11 - Ryba nie zacięta wewnątrz pyska nie będzie zaliczona.
E12 - Każda ryba zacięta przed sygnałem końca zawodów, musi być wyholowana w ciągu 20 minut od zakończenia zawodów, w innym razie nie zostanie zaliczona.
CZĘŚĆ F - PROCEDURA ZGŁASZANIA POŁOWU
F01 - Każda ryba musi być zaświadczona przez sędziego.
F02 - Każda ryba musi być ważona na oficjalnych wagach organizatorów, lub w innym przypadku nie zostanie zaliczona.
F03 - Karpie czekające na ważenie muszą być przetrzymywane w workach pojedynczo. Zaleca się aby każdy zespół miał ze sobą kilka worków karpiowych.
F04 - Formularz sędziego jest oficjalnym dokumentem połowów. Powinno się na nim znaleźć:
Nazwisko zawodnika, który złowił rybę.
Numer stanowiska.
Data i godzina połowu.
Waga ryby w kilogramach.
Gatunek ryby: karp, lub amur.
Sędziowie będą robić zdjęcia każdej złowionej ryby, wraz z łowcą i dobrze widocznym numerem stanowiska na tabliczce.
F05 - Zawodnicy muszą się upewnić czy wszystkie dane dotyczące złowionej ryby zostały poprawnie wpisane, przed złożenie swojego podpisu i zrobieniem zdjęcia.
F06 - W razie niemożności natychmiastowego zważenia ryby, połów MUSI być przechowany w worku karpiowym, aż do momentu nadejścia sędziego. W jednym worku może być przetrzymywany tylko jeden karp.
F07 - Każda z ryb musi być wypuszczona w obecności sędziego.
CZĘŚĆ G - ASYSTENT
G01 - Jedna para może mieć tylko jednego asystenta. W razie uzasadnionego powodu (wyjaśnionego organizatorom) możliwa jest obecność drugiego asystenta (musi być to zgłoszone najpóźniej podczas rejestracji). Opłata za asystenta może być dokonana na miejscu, czasie rejestracji.
G02 - Każdy asystent musi się zarejestrować wraz z zawodnikami (w podanych godzinach).
G03 - Zajęciem asystenta jest m.in. pomoc w dostarczaniu i przygotowaniu pożywienia, zgłaszaniu połowów sędziom.
G04 - Zespół może zostać zdyskwalifikowany, jeżeli asystent zostanie przyłapany na pomocy w jakichkolwiek czynnościach związanych w wędkowaniu, m.in. holowaniu ryb, nęceniu, zarzucaniu wędek, obsługiwaniu łódki zdalnie sterowanej.
G05 - W przypadku kiedy jeden z zawodników nie może dłużej uczestniczyć w zawodach (z powodów zdrowotnych), wówczas organizatorzy mogą zezwolić asystentowi na zajęcie jego miejsca w zespole. Jednakże oryginalny członek zespołu nie może już wrócić na swoje stanowisko, a być jedynie widzem.
CZĘŚĆ H - NAGRODY
H1 - Zwycięski zespół Polskich Eliminacji World Carp Classic 2010 ma prawo darmowego startu w World Carp Classic 2010 nad jeziorem Madine we Francji. Nagroda obejmuje wyłącznie koszt startowego. Gdyby zespół zwycięski nie chciał jechać na WCC 2010, jego miejsce zajmie zespół z 2 miejsca, itd.
H2 - Trzy pierwsze zespoły w Polskich Eliminacjach otrzymają nagrody w postaci sprzętu karpiowego ufundowane przez firmę Traper.
H3 - Nagrody w postaci sprzętu będą też przyznane indywidualnie dla: łowcy największej ryby, łowcy pierwszej ryby, oraz osobie, który złowi najwięcej kg ryb w ciągu 24 godz. (liczone od godz. 00.00 do 24.00 w dniach czwartek-piątek-sobota). Nagrody indywidualne sponsoruje firma Traper.
H4 - Łowisko będzie podzielone na 5 sektorów po 4 zespoły. W każdym sektorze nagrody otrzymają dwa pierwsze zespoły, z wyłączeniem zespołów zwycięskich w klasyfikacji generalnej. Sponsorami sektorowymi są: Aller Aqua, Bag Max, Fish Point, Karp Fan i LK Baits.
H5 - Jeden zespół może otrzymać tylko jedną nagrodę. Tzn, że zespoły z 3 pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej nie biorą udziału w rozdziale nagród sektorowych. Jedynie nagrodzeni indywidualnie za pierwszą, największą rybę, oraz za najwięcej kg ryb, otrzymują nagrody bez względu na inne nagrody.

WORLD CARP CLASSIC 2010 - POLSKIE ELIMINACJE
TERMINARZ
Wtorek 25 maja
16.00 - 21.00 - Rejestracja
Środa 26 maja
7.00 - 10.30 - Rejestracja
11.00 - 12.00 - Otwarcie, oficjalne zdjęcie i losowanie stanowisk
12.00 - 15.00 - zajmowanie stanowisk.
15.00 - Rozpoczęcie łowienia
Niedziela 30 maja
08.00 - Koniec zawodów
08.00 - 11.00 - Zawodnicy wracają do bazy na wręczenie nagród
ok. 11.00 - 12.00 - Wręczenie nagród i ceremonia zamknięcia

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM