karpWtorek, 15 marca 2016 karpImieniny: Delfiny, Longina, Ludwiki karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2142335
Ilość odwiedzin dziś: 48
Ilość użytkowników: 774
imprezy
karpie

Serdecznie zapraszamy wszystkich karpiarzy na I KARPIOWE MISTRZOSTWA o PUCHAR ŚLĄSKA, który odbędzie się nad zbiornikiem LIN w Zabrzu w dniach 27-30 maja 2010r. Zawody odbędą się z dwóch stron zbiornika. Wszelkie dodatkowe informacje i zapisy można dokonać pod nr. tel: 514 - 227 - 911 oraz e-mailem carpteamsport@o2.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Zapraszamy! Zapraszamy do zapoznania się z zasadami i regulaminem zawodów.

REGULAMIN ZAWODÓW
Organizatorem zawodów jest

ŚLĄSKI PORTAL KARPIOWY

oraz

CARP TEAM SPORT

1. Zawody odbędą się na łowisku LIN w Zabrzu.

2. ZAWODY ODBYWAJĄ SIĘ NA ŻYWEJ RYBIE. Do klasyfikacji generalnej zaliczamy karpie i amury. Zawody rozstrzyga suma masy złowionych ryb przez poszczególne zespoły. W razie takiego samego wyniku o zwycięstwie zdecyduje większa ilość ryb złowionych przez dany zespół. W razie takiej samej ilości ryb, o zwycięstwie zadecyduje największa wagowo ryba złowiona przez dany zespół. Ewentualnie następne ryby.

3. W zawodach może wsiąść udział każdy. W zawodach startujemy drużynowo. Drużyna składa się z 2 osób. Każda drużyna może mieć jednego pomocnika - team runnera.

4. Ograniczona ilość miejsc - max. 15 drużyn - ze względu na ograniczoną powierzchnię zbiornika.

5. Pomocnik może pomagać w montowaniu zestawów, przygotowaniu łowiska przed startem, zanęt, przynęt, podbierać ryby oraz pilnować stanowiska podczas nieobecności drużyny. Nie może natomiast w trakcie zawodów zacinać i holować ryb oraz wywozić zestawów (zanęt, przynęt) zarówno pontonem jak i modelami wędkarskimi. W innym przypadku drużyna może zostać ukarana w postaci dyskwalifikacji

6. Koszt uczestnictwa - 500zł od drużyny/ pomocnik - dodatkowo 50zł. Opłatę będzie można wpłacać na konto bankowe podane w mailu zwrotnym do 28 lutego.

7. Powyższa kwota zostanie wykorzystana na opłacenie łowiska, przygotowanie organizacyjne oraz zakup nagród rzeczowych, pucharów i dyplomów. Przewidziany jest również poczęstunek dla każdego uczestnika.

8. Zasady połowu są zgodne z zasadami określonymi ustalonymi przez właściciela łowiska oraz obowiązujące wg regulaminu PZW.

9. Uczestnicy zajmują stanowiska wyznaczone w ogólnym losowaniu. O kolejności losowania decyduje kolejność wpłat na konto bankowe opłaty startowej. Łowisko na czas trwania zawodów zostaje wyłączone z normalnego wędkowania.

10. Organizatorzy przewidują nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych za miejsca I - III, jak również za największą rybę zawodów.

11. Ryby klasyfikowane będą od 3 kg (karp, amur).

12. Ważenie klasyfikowanych ryb odbywa się w obecności wyznaczonych na rozpoczęciu osób, ryby złowione w nocy przechowujemy w workach do rana ( w nocy tylko w uzasadnionych przypadkach ważymy ryby - powyżej 3 sztuk złowionych ). Do momentu ważenia ryby przechowujemy w workach karpiowych.

13. Rybę należy tak holować, aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów!!!

14. Dozwolone jest łowienie metodą gruntową. Każda drużyna łowi maksymalnie na cztery wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej. Dozwolone jest korzystanie maksimum z 2 markerów (bojek) do oznaczenia łowiska.

15. Ryba holowana przed sygnałem zakończenia zawodów musi być podebrana maksimum do 10 minut po sygnale - koniec zawodów.

16. Zawodnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia im oraz rybom zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania zawodów.

17. Zakaz wywożenia zestawów i zanęt środkami pływającymi ( oprócz przygotowania łowiska przed rozpoczęciem zawodów).

17. Rozpoczęcie zawodów 27.05.2010 godz. 07:00(zbiórka), 12:00 - rozpoczęcie zawodów (godzina może ulec zmianie).

18. 12:00 30.05.2010 koniec zawodów, 14:00 wspólne ognisko, 15:00 rozdanie nagród (godzina może ulec zmianie).

19.Wszyscy chętni do wzięcia udziału w zawodach proszenie są o wysłanie maila na carpteamsport@o2.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu rezerwacji miejsca wg wzoru :

 • imię i nazwisko kapitana drużyny
  - adres kapitana drużyny do korespondencji wraz z kodem pocztowym
  - telefon kontaktowy
  - e-mail
  - imię i nazwisko drugiego zawodnika
  - imię i nazwisko asystenta drużyny.

oraz kontakt telefoniczny - 0048514227911 w celu potwierdzenia rezerwacji.

Na stronie będzie dostępna tabela z rezerwacjami.

W mailu zwrotnym otrzymają państwo informację dotyczące konta bankowego, na które będzie można wpłacać startowe.

20.Śląski Portal Karpiowy zastrzega sobie w każdej chwili wprowadzanie zmian do niniejszego regulaminu.

21.Życzymy miłej zabawy.

 

Ze względu na niewielką powierzchnię zbiornika i niekomercyjny charakter wody wprowadziliśmy - po sugestiach gospodarza wody - ograniczenia dotyczące wywózki oraz zanęcania;

 1. Nęcenie dozwolone tylko przed zawodami oraz w wyznaczonych porach dnia.

 2. Wywożenie zestawów dozwolone tylko przed zawodami oraz w wyznaczonych porach dnia.

 3. Nęcić oraz wywozić zestawy będzie można tylko 3 razy dziennie w godzinach; rano 07:00-08:00 , w południe 12:00-13:00 oraz wieczorem 18:30-19:30. Poza tymi godzinami zakaz wypływania jakimikolwiek środkami pływającymi oraz zakaz donęcania.

 4. Za środki pływające przyjmujemy pontony, łódki oraz modele sterujące radiem.

 

Zakaz te wprowadzony jest z powodu ograniczonej powierzchni wody, aby nie doszło do sytuacji, w której jeden zespół mógłby w jakiś sposób robić zamieszanie poprzez pływanie albo donęcanie kolegom z przeciwnych drużyn. Poza tym wzięliśmy pod uwagę charakter wody oraz sugestie gospodarza. W łowisku karpia jest dużo, a nie przyzwyczajony do środków pływających (dotychczas jest tam zakaz pływania- nawet na zawodach) mógłby po prostu przestać brać.

Przed zawodami przewidziany jest ciepły posiłek, natomiast po zakończeniu zawodów -przed ogłoszenie wyników i rozdaniem nagród- zapraszamy wszystkich na wspólne ognisko (pieczone kiełbaski z piwem).

 


Po dniu 28 lutego organizator nie zwraca wcześniej wpłaconych pieniędzy w przypadku rezygnacji z zawodów.

 

NAGRODY:

I miejsce - puchar + nagrody rzeczowe o wartości 2500zł
II Miejsce - puchar + nagrody rzeczowe o wartości 1500zł
III miejsce - puchar + nagrody rzeczowe o wartości 1000zł

Za największą rybę - puchar + nagroda rzeczowa

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM