karpNiedziela, 10 kwietnia 2016 karpImieniny: Borysławy, makarego, Michała karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2187596
Ilość odwiedzin dziś: 335
Ilość użytkowników: 774
łowiska
karpie NEKIELKA Expert-Karp

 

W 2008r firma Expert - Karp otworzyła dla wędkarzy nowe łowisko karpiowe w miejscowości Nekielka woj. wielkopolskie. Akwen ten znajduje się w odległości około 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni przy trasie Warszawa-Poznań. Jest to zbiornik pożwirowy o bardzo zróżnicowanym dnie oraz głębokości kształtującej się od 1 do 4m, bogaty w faunę i florę. Zbiornik ma 18 ha. powierzchni i do połowy otoczony jest lasem. Ogólnie na łowisku jest 50 stanowisk przeznaczonych do wędkowania z czego 25 jest typowo karpiowych. Na terenie łowiska wyznaczono 4 parkingi oraz na każdym z brzegów WC. Po akwenie można poruszać się środkami pływającymi można sondować dno, wywozić zestawy a przede wszystkim „giąć kije" na wielkich karpiach i nie tylko. Akwen powstał w 2003r i systematycznie był zarybiany różnorodną rybą w szczególności karpiem, którego populacja w tym łowisku jest duża.
W zbiorniku występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, sum, tołpyga, amur i oczywiście karp. Łowisko jest czynne całodobowo od 1 marca do 31 grudnia. Nad całością, pieczę sprawuje Straż Łowiska. Wędkarze po wykupieniu licencji na wędkowanie / koszt 30 zł za 1 dobę lub 350 zł za cały sezon/ mogą tu przeżyć wspaniałe, niezapomniane chwile spędzone w ciszy i spokoju oraz zmierzyć się z ogromnymi karpiami bądź też innymi gatunkami ryb. W 2009 roku na łowisku został nakręcony film, "Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem" w którym to absolutnie, profesjonalnie pokazano urok tego łowiska oraz jego przepiękny krajobraz. W zbiorniku pływają ogromne cyprinusy również amury i tołpygi o zbliżonej wadze. Często w letnie, bezwietrzne dni widać jak w zatoczkach lub przy wyspach wygrzewają się ogromne cielska tych ryb, a po chwili rozstępującą się wodę pod wpływem ich popisowych kursów po całości zbiornika.
Ryby te najczęściej poławiane są na kulki proteinowe o różnym zapachu ,smaku i wielkościach, począwszy od truskawki, wanilii, ananasa a skończywszy na typowych "śmierdzielach" typu krab, kałamarnica itp. Karpiarze w sezonie 2009 również uzyskiwali dobre wyniki łowiąc na kukurydzę z puszki czy też parzoną w różnego rodzaju specyfikach. Zaznaczyć należy, iż w ubiegłym roku złowiono karpia o wadze 22 kg., który to jest nowym rekordem łowiska.

 

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM