karpWtorek, 15 marca 2016 karpImieniny: Delfiny, Longina, Ludwiki karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2141766
Ilość odwiedzin dziś: 5
Ilość użytkowników: 774
łowiska
karpieŁOWISKO JAROSŁAWKI


OPIS ŁOWISKA JAROSŁAWKIGłówny akwen łowiska ma 10ha. Głębokość zmienia się od 2m w części północnej do ok.3m w części południowej przy grobli. Na dnie zalega niewielka warstwa mułu brzegi w znacznej części porośnięte są trzcinami itp. Zbiornik ma prostą linie brzegową, jedynie na zachodnim brzegu w połowie łowiska znajduje się niewielka zatoka. Zbiornik ten tworzy prostokąt o wymiarach 200m. szerokości i 500m. długości. Na brzegu przygotowanych jest 44 stanowisk wędkarskich [wiaty], a dla wędkarzy ceniących wygodę, także przyczepy kampingowe i domki letniskowe. W łowisku poza innymi gatunkami ryb najczęściej możemy liczyć na brania karpi i amurów dochodzące do 30kg.


Zaplecze łowiska stanowią dwa parkingi trawiaste, natryski z gorącą wodą i WC. Sklep spożywczo-wędkarski, gdzie można zaopatrzyć się w niezbędny asortyment wędkarski [zestawy karpiowe, kulki proteinowe, robaki itp.] Na wielu stanowiskach postawione są kampingi, a na pozostałych drewniane budki chroniące przed deszczem, wiatrem i słońcem. Przy każdym stanowisku porozstawiane są stoliki i ławki. Rozbicie namiotu obok stanowiska nie stanowi problemu. Istnieje również możliwość wypożyczenia grilla, środków transportu i mat karpiowych. Obiekt czynny jest w sezonie 24 godz./dobę od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Łowisko komercyjne w Jarosławkach znajduje się ok. 6km od miejscowości Maszewo w województwie zachodniopomorskim-26km. od miasta Stargard Szczeciński i 12km. od Goleniowa zobaczą państwo tablice wskazującą na nasz obiekt. Tam należy skręcić i dojechać do wsi Jarosławski. Po przejechaniu przez wioskę, ok. 300m ukarze się następna tablica. Tam należy skręcić w prawo. Po przejechaniu ok. 200m. zobaczą Państwo nasze łowisko.


W 1989r. z naturalnej niecki, gdzie wcześniej były to grunta państwowe, czyli tutejszego pegeeru, pracownicy tego zakładu wieżdżali sprzętem kosili trawę i zbierali siano. Po przebudowie takiej jak nasypanie od strony północnej jak i południowej wałów oporowych, podwyższenie linii brzegowej i wybudowanie zastawy piętrzącej, powstał na potrzeby hodowli ryb staw. Kilkadziesiąt lat temu na tym obiekcie zrobione zostały odwierty geologiczne i odkryto kilku metrową warstwę torfu, a poniżej kilkudziesięcio metrową warstwę kredy. Historia łowiska w obecnym kształcie rozpoczyna się w roku 1998. Pod naciskami i namowami znajomych, miłośników wędkowania i sprzyjającemu położeniu akwenu na terenie województwa wpłynęło na podjecie decyzji o przekształceniu akwenu hodowlanego w łowisko specjalne. Zanim otworzyliśmy łowisko, to wcześniej się do tego przygotowaliśmy, zostawiając z własnej hodowli kilka ton karpi i amurów dochodzących do 10kg. Z upływem czasu staraliśmy się co roku dopuszczać co raz to większe sztuki zakupione z zewnątrz. Od tamtej pory stan łowiska jest sukcesywnie uzupełniany o kolejne duże sztuki. W roku 2007, w celu uatrakcyjnienia naszego łowiska nie bacząc na koszta podjęliśmy decyzje o zakupie 3 ton karpi o wadze 6-11. Tego samego roku we wrześniu do łowiska wpuściliśmy zakupione już wcześniej karpie i amury, a trzymane w małych stawkach na tzw. kwarantannie, dochodzące do 30kg. W połowie grudnia 2008 roku dokupiliśmy następną partię karpii w ilości 3 ton o wadze od 8 do 18 kg. Po upływie kilku miesięcy, czyli wiosną 2009 roku, zamierzamy nabyć następną ilość dużych ryb. Na najbliższe lata mamy dalsze plany zarybiania naszego jeziora i podnoszenie jego rangi w śród polskich i zagranicznych wędkarzy. Dążymy do tego, aby nasze łowisko było najatrakcyjniejsze w całej Polsce, oraz liczyło się w Europie i by pływały w nim największe sztuki.

 

             CZYTAJ WIECEJ KLIKNIJ www.jaroslawki.pl

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM