karpWtorek, 15 marca 2016 karpImieniny: Delfiny, Longina, Ludwiki karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2141774
Ilość odwiedzin dziś: 6
Ilość użytkowników: 774
łowiska
karpieŁOWISKO STOJKOWO
Opis łowiska PDF Drukuj E-mail

Jezioro Stojkowo położone jest 15 km od Kołobrzegu w woj. Zachodniopomorskim. Jest to zbiornik naturalny o powierzchni 15 ha. Piękne dzikie jezioro a nie staw hodowlany. Dno jeziora w większości pokryte jest cienką warstwą mułu, ale na około 1/4 występuje żwir, dlatego warto poszukać takich miejsc do wędkowania. ImageGłębokość maksymalna to 2,5 m a średnia 1,2 m. Brzeg jest porośniętu niewielką ilością trzciny i sitowia. Dla ułatwienia wędkowania zbudowano kilka pomostów. Na zbiorniku znajduje się kilka wysp. Bez problemu znajdziemy wygodne miejsce do rozbicia namiotu i przygotowania obozowiska nawet na wiele dni. Dominującymi gatunkami spośród ichtiofauny jest karp i szczupak. Największe poławiane karpie ważyły 17 kg, ale jezioro było zarybiane już tym gatunkiem w latach 80 – tych. Na pewno dużo większe okazy czekają na swojego łowcę. Co roku do wody trafia 200 – 300 karpi około 2-3 kg. ImageDuża populacja szczupaka dorasta do imponujących rozmiarów. Złowienie kilku szczupaków 2-4 kg w ciagu dnia nie jest na Stojkowie żadnym wielkim wyczynem. Pozostałe gatunki zamieszkujące jezioro to: amury, leszcze, liny, okonie, płocie, karasie i węgorze. Amury dorastają w tym zbiorniku do 20 kg. Największy złowiony amur w 2002 roku ważył 16,5 kg, a najmniejsze mają już ponad 8 kg. Karpie i amury łowione są głównie na kulki proteinowe o smakach owocowych. Sprawdza się głównie truskawka, wanilia, scopex, słodka kukurydza. W miejscach mulistych warto założyć pop-upa. Nęcić należy obficie gdyż duże stada leszcza wyjadają zanęte.

Image

Cały teren ośrodka razem z jeziorem jest ogrodzony, więc w czasie wędkowania można czuć się bardzo bezpieczne. Do dyspozycji wędkarza są łódki, którymi możemy wysondować dno, zanęcić jak i wywieźć zestawy. Po wykupieniu licencji za wędkowanie parking, WC i rozbicie namiotu jest wliczone w cenę.

Najszybszy kontakt z właścicielem jest telefoniczny - 601778526 ze względu na brak stałego podłączenia do internetu.

Więcej informacji na temat wędkowania można się dowiedzieć u stałego bywalca tej wody Przemka tel.506161453 , email - przemek.bzdziuch@lowiska.pl Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć gg - 6056617

CZYTAJ WIECEJ KLIKNIJ www.etal.nazwa.pl/stojkowo/

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM