karpNiedziela, 10 kwietnia 2016 karpImieniny: Borysławy, makarego, Michała karpOstatnia aktualizacja: 2015-09-03
logowanie
Login: Hasło:
reklama
współpraca
kluby
gadugadu albert 7300154 mail 501-780-671   albert@carpstrong.eu  
reklama

ostatnio dołączyli
iwonkak12@wp.pltyberxcarpTomForModoliverLee76
reklama
statystyki
Ilość odwiedzin: 2187513
Ilość odwiedzin dziś: 323
Ilość użytkowników: 774
łowiska
karpieŁOWISKO PSTRĄŻNA

 

Pstrążna jest bodaj jedynym w Polsce Łowiskiem wyłącznie karpiowym, w którym populacja dużych karpi w niczym nie ustępuje najlepszym tego typu Łowiskom na zachodzie Europy.

Zbiornik położony jest pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem. Powierzchnia zbiornika wynosi 5 ha, zaś jego głębokość waha się od 1,0 do 3,0 metra. Dno jest w większości muliste, gdzieniegdzie porośnięte roślinnością. Wędkowanie dozwolone jest z jednego brzegu, na którym jest kilkanaście stanowisk umożliwiających wygodny połów. Najczęściej łowi się rzucając zestawy pod przeciwległy brzeg. Trzeba być wówczas przygotowanym do dalekich rzutów (od ok. 90 do ok. 120 m). Bardzo dobrą zanętą jest granulat. Jako przynęty używa się   przede wszystkim kulek. Trudno mówić o najskuteczniejszych aromatach, bo karpie są łowione na wszelakie zapachy, ale godnymi polecenia są zapachy: truskawkowy, scopex, monster crab, owocówki z dodatkiem Secret Agenta, a ostatnio takie kulki fluo squid i octopuss. Brzeg nie jest osłonięty, więc wybierając się w słoneczne dni nad Pstrążną, warto zabrać ze sobą parasol. Tamtejsze karpie wędrują po całym zbiorniku, jednak największe sztuki, w tym słynny Wielki John, mają swoje określone rewiry. Wbrew pozorom, i dużemu zagęszczeniu ryb, największe sztuki są bardzo trudne do złowienia. Karpie powyżej dwudziestki biorą bardzo niechętnie i trzeba się nieźle napracować, aby je przechytrzyć. (źródło: Karp Max http://karpmax.pl/?mode=lowiska&idlowiska=1 )

Oprócz łowiska "Złów-wypuść" istnieje łowisko ryb konsumpcyjnych. Pływają tam: karpie, amury, okonie, liny. Na miejscu znajduje się tam stajnia. Organizowane są jazdy na ujeżdżalni, w tym nauka dla początkujących. Zaawansowani jeźdźcy wyjeżdżają w tereny. W okresie letnim organizowane są "wakacje w siodle". Pstrążna to świetne miejsce, do którego można przyjechać z rodziną. Przy łowisku jest sklepik, w którym można zakupić akcesoria wędkarskie oraz zjeść ciepły posiłek. Polecamy smażoną rybę oraz smażony ser.

CZYTAJ WIECEJ KLIKNIJ www.pstrazna.pl

 

CENNIKOCHRONA PRAW OSOBOWYCHREGULAMIN PORTALUREGULAMIN FORUM